PÝCHA ČESKEJ REPUBLIKY

Dĺžka výletu: 9 hod.

Dostupnosť: Apríl - Október
Ut - Ne

Tento neuveriteľný výlet plný UNESCO pamiatok v Českej republike je unikátnou kombináciou krásy, architektúry, prírody, najlepšieho českého vína a svetoznámeho piva.

  • UNESCO VALTICKO – LEDNICKÝ AREÁL
  • VALTICE – ČESKÉ HLAVNÉ MESTO VÍNA
  • MIKULOV
  • PLZENSKÉ PIVO

 
Lednicko – Valtický areál
Iba hodina autom z Bratislavy a prenesiete sa do raja. Na ploche takmer 300 km2 ho vybudoval slávny rod Lichtensteinovcov. Tento najrozsiahlejší krajinný komplex, nazývaný tiež záhrada Európy, je od roku 1996 zapísaný do zoznamu UNESCO. Pri svojich potulkách navštívite dva prenádherné zámky, poprechádzate sa po parku plného vzácnych druhov drevín, rybníkov, krásnych zákutí v botanickej záhrade s malými romantickými stavbami a s loveckým zámočkom. Môžete sa tiež povoziť na koči alebo sa člnkovať.

LEDNICKÝ ZÁMOK
V tomto letnom sídle bude náročné si vybrať z množstva prehliadkových trás ako sú veľkolepé reprezentačné sály, kniežacie apartmány, detské izby princov a princezien s múzeom detských hračiek, baroková jaskyňa so strašidlami a mnoho ďalších.

VALTICE
Vychýrene hlavné mesto vinárstva. Valtický zámok ukrýva unikátnu najstaršiu a najväčšiu zámockú pivnicu z roku 1430. V hradbách zámku ochutnáte tie najlepšie vína z českej produkcie.

MIKULOV
Vaša posledná zastávka bude v tomto malebnom mestečku s  úchvatným historickým námestím a Dietrichsteinským zámkom stojacom na skalnom útese tvoriacom jeho neprehliadnuteľnú dominantu.

OCHUTNÁVKA ČESKÉHO PIVA
Náš výlet by nebol kompletný, pokiaľ by ste neochutnali svetoznáme české pivo Plzeň. Takže: na zdravie!

Kontaktujte nás